piątek, 25 września 2020

Wycieczki po warszawskiej Pradze i innych dzielnicach w PAŹDZIERNIKU 2020

 PAŹDZIERNIK 2020

(4 spacery w każdy weekend!) 
 

Góry Świętokrzyskie na pl. Hallera: sobota, 3 X, godz. 11:00;
Start: pl. Hallera 8 (róg ul. Groszkowskiego)
[wycieczka geologiczna o materiałach, z których zbudowano os. Praga II – prowadzi Elżbieta Laszczka]

Cmentarz Bródnowski (część zachodnia): sobota, 3 X, godz. 15:00;
Start: przed bramą od ul. Odrowąża (koło rogu ul. Matki Teresy z Kalkuty) [J]

Najstarsze kamienice Nowej Pragi: niedziela, 4 X, godz. 11:00;
Start: ul. 11 Listopada 68 (róg ul. Szwedzkiej) [J]

Religie i wyznania na Pradze: niedziela, 4 X, godz. 15:00;
Start: ul. Inżynierska 5 [J]

Podwórka Pragi i nieznany praski kościół: poniedziałek, 5 X, godz. 11:00;
Start: ul. Zamoyskiego 31 (róg ul. Sokolej) [J]

Ulica Długa i dawne wodociągi: czwartek, 8 X, godz. 11:00;
Start: ul. Długa 52 (róg ul. Bohaterów Getta) [J]

Pogranicze Kamionka i Grochowa: sobota, 10 X, godz. 11:00;
Start: ul. Grochowska 278 [K]

Praskie napisy i szyldy: sobota, 10 X, godz. 15:00;
Start: ul. Szwedzka 17 (róg Strzeleckiej) [J]

Karaimi i cmentarz karaimski: niedziela, 11 X, godz. 11:00;
Start: ul. Redutowa 34 [J]

Wilczą do Ujazdowskich: niedziela, 11 X, godz. 15:00;
Start: ul. Wilcza 33 (róg ul. Marszałkowskiej) [J]

Judaica Nowej Pragi i cmentarz żydowski: poniedziałek, 12 X, godz. 11:00;
Start: ul. Wileńska 13 (róg ul. Inżynierskiej) [J]

Słodycz Miodowej: czwartek, 15 X, godz. 11:00;
Start: ul. Miodowa 3 (róg ul. Koziej) [J]

Co znaczy Pałac Kultury: sobota, 17 X, godz. 11:00;
Start: pl. Defilad 1 (przed gł. wejściem) [K]

Praski (post)modernizm: sobota, 17 X, godz. 15:00;
Start: ul. Floriańska 14 (róg al. Solidarności) [K]

Targówek Fabryczny: niedziela, 18 X, godz. 11:00;
Start: ul. Naczelnikowska 50 (róg Birżańskiej) [K]

Plac Grzybowski i okolice: niedziela, 18 X, godz. 15:00;
Start: pl. Grzybowski 3/5 (przed kościołem) [K]

Przez Tłomackie do kościoła Ewangelicko-Reformowanego: poniedziałek, 19 X, godz. 11:00;
Start: ul. Bielańska 9 (róg al. Solidarności) [J]

Procesy geologiczne wokół Cytadeli: czwartek, 22 X, godz. 11:00;
Start: ul. Międzyparkowa 5 (róg ul. Słomińskiego) [L]
[wycieczka geologiczna – prowadzi gościnnie Elżbieta Laszczka]

Saska Kępa od Zwycięzców i Chamowo: sobota, 24 X, godz. 11:00;
Start: ul. Zwycięzców 7/9 (róg ul. Katowickiej) [K]

Stary Mokotów: sobota, 24 X, godz. 15:00;
Start: ul. Puławska 17 [K]

Cmentarz Bródnowski (część wschodnia): niedziela, 25 X, godz. 11:00;
Start: ul. św. Wincentego 81 (przed kościołem murowanym) [J]

Żelazną przez Mirów: niedziela, 25 X, godz. 15:00;
Start: ul. Żelazna 99 (róg ul. Żytniej) [J]

Bednarska i Mariensztat: poniedziałek, 26 X, godz. 11:00;
Start: ul. Bednarska 29 (róg ul. Krakowskie Przedmieście) [J]

Konesera sąsiadki wielkomiejskie – Tarchomińska, Nieporęcka i okolice: czwartek, 29 X, godz. 11:00;
Start: ul. Kawęczyńska 2 (róg ul. Korsaka) [J]


Oprowadzający: [J]arek, [K]arol

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza