sobota, 25 lipca 2020

Wycieczki po warszawskiej Pradze i innych dzielnicach w SIERPNIU 2020

SIERPIEŃ 2020
Powstanie Warszawskie na Bródnie i Targówku (ROWEROWA!) [J]
Sobota, 1 sierpnia, godz. 11:00 (WCZEŚNIEJ!)
Start: ul. Bartnicza 2 (róg ul. Wysockiego)
Powstanie Warszawskie na Pradze [J]
Niedziela, 2 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Skaryszewska 2 (róg ul. Targowej)
Stalowe nerwy ulicy Stalowej [J]
Poniedziałek, 3 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Stalowa 1 (róg ul. 11 Listopada)
Saska Kępa na wschód od Francuskiej [K]
Środa, 5 sierpnia, godz. 18:00
Start: Rondo Waszyngtona 2A (przed pomnikiem Waszyngtona)
Prawdziwe życie na ul. Poznańskiej [K]
Czwartek, 6 sierpnia, godz. 18:00
Start: al. Jerozolimskie 51
Park Skaryszewski [K]
Sobota, 8 sierpnia, godz. 15:00
Start: Rondo Waszyngtona (przed pomnikiem Paderewskiego)
Grochów Wielki [K]
Niedziela, 9 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Grochowska 207 (między Galerią Wiatraczna a bazarkiem)
Naturalne procesy geologiczne w Skarpie Warszawskiej
[gość Praskiej Ferajny: Elżbieta Laszczka]
Poniedziałek, 10 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Puławska 113A (przy bramie do Parku Arkadia)
Plac Narutowicza i okolice [K]
Środa, 12 sierpnia, godz. 18:00
Start: ul. Grójecka 38 (przed kościołem par. św. Jakuba)
Skąd „Praga”? O nazewnictwie ulic, placów i innych miejsc [K]
Czwartek, 13 sierpnia, godz. 18:00
Start: ul. Skaryszewska 2 (róg ul. Targowej)
Dla wojska i państwa - fabryki Kamionka II Rzeczpospolitej [J]
Sobota, 15 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Lubelska 12/14 (róg ul. Joselewicza)
Piękna i okolice [J]
Niedziela, 16 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Piękna 68a (róg ul. Emilii Plater)
Od carskich koszar po cmentarz choleryczny [J]
Poniedziałek, 17 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. 11 Listopada 68 (róg ul. Szwedzkiej)
Krakowskie Przedmieście pełne humoru [J]
Środa, 19 sierpnia, godz. 18:00
Start: ul. Krakowskie Przedmieście 4 (róg Oboźnej)
Powiśle nie tylko elektryczne i wódczane [J]
Czwartek, 20 sierpnia, godz. 18:00
Start: ul. Tamka 3 (róg ul. Smulikowskiego)
Imponujące kamienice Targowej i ich przygody [J]
Sobota, 22 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Skaryszewska 2 (róg Targowej)
Ujazdowskimi do Rozdroża [J]
Niedziela, 23 sierpnia, godz. 15:00
Start: Al. Ujazdowskie 28
Człowiek przeobraża Skarpę Warszawską
[gość Praskiej Ferajny: Elżbieta Laszczka]
Poniedziałek, 24 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Boleść 2 (przy wejściu do teatru Prochownia)
Nowy Świat i jego dowcipy [J]
Środa, 26 sierpnia, godz. 18:00
Start: ul. Nowy Świat 1 (róg pl. Trzech Krzyży)
Dawne knajpy Nowej Pragi [J]
Czwartek, 27 sierpnia, godz. 18:00
Start: ul. Stalowa 56 (róg ul. Szwedzkiej)
Żydowska przeszłość Pragi [J]
Sobota, 29 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Kłopotowskiego 15 (róg ul. Sierakowskiego)
Cmentarz ewangelicko-reformowany [J]
Niedziela, 30 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Żytnia 42 (przy bramie cmentarza)
Bracka na skos wszystkim [J]
Poniedziałek, 31 sierpnia, godz. 15:00
Start: ul. Bracka 1 (róg ul. Żurawiej)


Oprowadzający: [J]arek, [K]arol

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza